Комунальне некомерційне підприємство "Мурованокуриловецька центральна районна лікарня"
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Історична довідка

Комунальне некомерційне підприємство «Мурованокуриловецька центральна районна лікарня»

Історична довідка

1910 року в Мурованих Курилівцях проживали 4730 чоловік. Більшість населення займалася хліборобством, ремісництвом. Чимало жителів працювало на промислових підприємствах, з них 510 - на цукровому заводі.

На дуже низькому рівні було медичне обслуговування трудящих. Медичний пункт, де працювали один фельдшер та санітарка, був розрахований лише на робітників і службовців цукрового заводу. Решта жителів містечка лишалася без будь-якої медичної допомоги.

Мурованокуриловецька районна лікарня була заснована в 1923 році. На той час в ній налічувалося 15 ліжок. Відділення лікарні було розташовано в одному корпусі, тому це було загальне відділення. Медичного персоналу налічувалося всього 4 чол.: 1 лікар і 3 медсестри. Транспорт - коні. Приміщення тодішньої поліклініки не збереглося.

Збереглися фотографії лікарні і медперсоналу за 1927 рік.

  

Перший лікар Кревенко (ініціали не встановлено), а також середній медперсонал: зліва  від лікаря - фельдшер Печенюк Надія Михайлівна, справа - медичні сестри Ситчукова, Головата Леоніда Йосипівна (пізніше перейшла працювати в м. Вінницю в залізничну лікарню) і Ребекка (прізвище не встановлено)

Фотографія 1930 р. Лікар Керевенко на обході хворих.

В 30-х роках в Мур-Куриловецькій амбулаторії працював лікар Блайвас А.Л., пізніше він - викладач Могилів-Подільської школи медсестер ( викладав акушерство і гінекологію).

В березні 1944 року Мурованокуриловецький район був звільнений від німецьких загарбників.

1 квітня 1944 року згідно розпорядження райвиконкому районний відділ охорони здоров'я відновив свою діяльність (завідуючий РВОЗ - Гончарук).

10 квітня 1944 р. Був виданий наказ РВОЗ про розгортання медичних установ району. Зберігся наказ по Мур-Куриловецькій районній лікарні про початок її роботи .

Головним лікарем Мур-Куриловецької районної лікарні на цей час був призначений лікар Жовтий Микола Якович.

Медичні працівники району робили подвірні обходи, виявляючи при цьому хворих на інфекційні хвороби: сипний тиф, віспу, туберкульоз. Транспортом тоді була пара коней.

В 1948 році був створений  пункт, лікарем якого було призначено Книшоїд Віру Григорівну. Пізніше вона  працювала в рай лікарні шкір-венерологом до виходу на заслужений відпочинок і ще продовжувала працювати перебуваючи на пенсії.

У липні 1949 р. Морозівську лікарню перетворили на туберкульозну лікарню.

Мурованокуриловецький районний відділ охорони здоров'я керував лікувально-профілактичною і адміністративно - господарською частиною районної, дільничних лікарень, медпунктів та інших медичних установ району.

12 жовтня 1957 року згідно рішення райвиконкому №208 відділ охорони здоров'я був ліквідований і  обов'язки керування лікувально-профілактичною роботою всіх установ охорони здоров'я були покладені на районну лікарню.

З травня 1949 року до 1964 р. головним лікарем Мур-Куриловецької районної лікарні працював Беренштейн Володимир Маркович. Разом із дружиною лікарем-терапевтом Марією Овсіївною внесли вагомий вклад в розвиток медицини району.

В 1964 році головним лікарем лікарні був призначений Нешик Володимир Іванович.

Лікарня знаходилася в нетиповому приміщенні, а в трьох пристосованих приміщеннях колишнього панського цукрозаводу.

Поліклініка теж була розміщена в пристосованому приміщенні за два кілометри від лікарні.

Потрібно було будувати нову лікарню. У 1965 році вже намітилося її будівництво. Будівництво лікарні повністю проводилося при головному лікареві Нешикові В.І., який зарекомендував себе вмілим керівником, чудовим організатором і дуже чуйною людиною.

(Суботник на будівництві інфекційного відділу лікарні. Головний лікар Нешик В. І.  з медпрацівниками).

 

У вересні 1975 року розпочалося переселення лікарні в нове приміщення. Лікарня була розрахована на 150 ліжок, але в ній було розміщено 220 ліжок. Пропрацював В.І.Нешик на посаді головного лікаря до листопада 1992 року.

Персоналії:

Визначні лікарі, які своєю працею пов'язані з медициною району чи установою.

Берко Василь Григорович народився в 1935 році в с. Велика Кісниця Ямпільського району на Вінниччині. В 1960 році закінчив Вінницький державний медичний інститут. В липні 1964 року був направлений на роботу заступником головного лікаря Мурованокуриловецького району. По сумісництву - лікар-психоневролог, а з червня 1962 року - лікар-хірург (після чотирьохмісячної спеціалізації по хірургії).

В 1964 році Василь Григорович закінчив шестимісячну спеціалізацію по хірургії на базі Київського інституту удосконалення лікарів. В грудні 1969 року переведений на посаду головного лікаря Томашпільського району.

Невтомно трудився Василь Григорович в нашій лікарні майже 10 років.

Вже в ті роки в нього проявлялися великий талант і вміння.

  • “ Одягався скромно, так само і харчувався, а до навчання мав дуже великий потяг “, - згадує про Березка В.Г. колишня старша медична сестра лікарні Столяр Г.П.
  • “ Василь Григорович був дуже добрий, життєрадісний, гарно відносився до хворих. Був добрий до всіх людей,” - каже колишня медсестра лікарні Дячук А.К.

З червня 1971 по червень 1979 року працював молодшим, а після захисту в 1978 році кандидатської дисертації на тему "Оперативне подовження стегон у тварин" (експериментальне дослідження) - старшим науковим співробітником Курганського НДІ експериментальної і клінічної ортопедії та травматології, очолюваного академіком Ілізаровим Г.А.

В липні 1979 року повернувся на Вінниччину, де почав працювати лікарем - ординатором в ортопедичному відділенні обласного госпіталю для інвалідів В.В.в.

В березні 1980 року призначений директором Вінницького філіалу Дніпропетровського НДІ відновлення і експертизи працездатності інвалідів. З 1982 року по сумісництву працює лікарем ортопедом-травматологом в реабілітаційному відділенні, засновником якого став.

Надрукував 118 наукових робіт, є автором 5 винаходів, 40 раціоналізаторських пропозицій.

 

Заслужені лікарі України.

Печенюк Надія Миколаївна - народилася в липні 1920 року в с. Курашівцях  Мур-Куриловецького району Вінницької області в сім'ї селянина.

Одержавши вищу початкову освіту, в 1919 році вона поступила в Чернігівську фельдшерську школу, яку закінчила в 1923 році. Після закінчення приїхала на роботу в свій Мур-Куриловецькій район. Спочатку працювала фельдшером при амбулаторії, з 1925 року в Мур-Курилівцях в знову відкритій лікарні на посаді фельдшера. З 1930 по 1933 рік - фельдшер лікарні Українського Червоного Хреста в м. Кам'янець-Подільському. З 1933 по 1938рік навчалася у Вінницькому медінституті, по закінченню якого працювала лікарем в Мурованокуриловецький районної лікарні.

(Справа - Печенюк Н.М.)

В роки Великої Вітчизняної війни Н.М. Печенюк була старшим лікарем та лікарем-ординатором у військових госпіталях на ряді фронтів. їй було присвоєно військове звання капітана медичної служби.

З 1946 по 1951 рік завідувала районним відділом охорони здоров'я Мур-Куриловецького району, а з 1951 по 1966 рік працювала лікарем-терапевтом районної лікарні.

Н.М. Печенюк брала активну участь у громадському житті району, неодноразово обиралася депутатом районної ради народних депутатів. Надії Миколаївні присвоєно звання Заслуженого лікаря Української РСР. Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 31.12.1957р.   За самовіддану працю під час Великої Вітчизняної війни і в мирний час Н.М. Печенюк нагороджена орденом Червоної Зірки, кількома медалями.

Міністерство охорони здоров'я відмітило її роботу, призначивши 20% надбавку до зарплати.

З 1966 року Надія Миколаївна Печенюк на заслуженому відпочинку.

Де б не працювала Н.М. Печенюк, вона завжди проявляла відданість справі і вірність обов'язку, професійну компетентність, турботу про людей, організаторські здібності.

Життя лікаря не належить йому, а людям - це було першочерговим в її роботі лікаря на протязі 40 років.

5 жовтня 1985 року на 83 році життя Н.М. Печенюк померла.

Керівники установи, що сприяли розбудові лікарні.

28 років свого життя присвятив розбудові Мурованокуриловецької районної лікарні Нешик В.І.

Володимир Іванович народився 5 серпня 1936 року в с. Плоскому Копайгородського району.

Після демобілізації з рядів Радянської Армії 1958 року., вступив до Вінницького медичного інституту, який закінчив в 1964 році.

В цьому ж році Нешик В.І. призначений хірургом дільничної лікарні с. Ялтушків Барського району Вінницької області. В грудні 1964 року переведений головним лікарем Мурованокуриловецької районної лікарні №2 ( на період, коли Мур-Куриловецький район був приєднаний до Барського району, Мур-Куриловецька ЦРЛ  вважалася районною лікарнею №2.). Аж у 1992 році Нешик В.І. був переведений на посаду головного лікаря по обслуговуванню населення.

В 1998 році переведений на посаду лікаря-методиста, на якій працював до 2001 року.

20 серпня 2001 року Володимир Іванович Нешик помер.

За свою працю Володимир Іванович нагороджений орденом Знак Пошани (1976 рік) і нагрудним знаком "Відмінник охорони здоров'я", рядом грамот.

Головні лікарі, які очолювали лікарню в наступні роки:

- З грудня 1992 року по жовтень 1996 року головний лікар Медуха Володимир Андріанович;

- З жовтня 1996 року по березень 1998 року головний лікар Замковий Семен Павлович.

Зміна назви установи:

1) На виконання наказу відділу охорони здоров’я Вінницької області № 266 від  9.09.1991 року про зміну в структурних підрозділах охорони здоров’я області в зв’язку з переходом на нові методи господарювання Мурованокуриловецьку центральну районну лікарню перейменовано на Мурованокуриловецьке районне тереторіальне медичне обєднання з 11.08.1992 року. 

2) Наказ № 85 по Мурованокуриловецькому РТМО від 31.10.2003 року було перейменовано Мурованокуриловецьке районне тереторіальне медичне обєднання на Мурованокуриловецьку центральну районну лікарню.

3) Згідно РІШЕННЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ № 391 ВІД 17.07.2012 РОКУ – Мурованокуриловецьку центральну районну лікарню перейменовано на комунальну установу «Мурованокуриловецька центральна районна лікарня» Наказ № 95 по КУ «Мурованокуриловецька ЦРЛ» від 03.09.2012 року.

4) Згідно РІШЕННЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ № 621 ВІД 08 ЛИСТОПАДА 2013 РОКУ 18 СЕСІЯ 6 СКЛИКАННЯ – Комунальну установу «Мурованокуриловецька центральна районна лікарня» перейменовано на Мурованокуриловецьку лікарню планового лікування. Наказ № 1  по Мурованокуриловецькій ЛПЛ від  02.01.2014  року.

5) Згідно РІШЕННЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ № 152 ВІД 30 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ –Мурованокуриловецьку лікарню планового лікування перейменовано на Комунальну установу «Мурованокуриловецька лікарня планового лікування». Наказ № 110 а)  по Мурованокуриловецькій ЛПЛ від  23.09.2016 року.

6) Згідно Рішення Мурованокуриловецької Районної Ради № 310 від 15 червня 2018 року – Комунальну установу «Мурованокуриловецьку лікарню планового лікування» перейменовано на Комунальне некомерційне підприємство «Мурованокуриловецька центральна районна лікарня». Наказ № 119 по КУ «Мурованокуриловецька ЛПЛ» від 21.09.2018 року.

Вхід для адміністратора